Gündem

DİKKAT HORMON VAR

16 Ocak 2017 . 15:08

Kanser Başta Olmak Üzere Hastalıklara Zemin Hazırlıyor

DİKKAT HORMON VAR

  Hormonlu gıdalar maalesef hayatımızın her alanında var ve biz sağlıklı beslenmeyi amaçlayanlar için, hormonsuz gıdaları ayırt etmek, günümüzde önemli bir konu haline geldi. Marketlerde pazarlarda sebze ve meyve alırken, bu belirtilere dikkat ederseniz hormonlu ve bozulmuş gıdalardan kolay bir şekilde korunmuş olursunuz. Dış görünüşü bozuk, şekilsiz, sivri çıkıntıları olan, içleri ya da çekirdek etrafı boş ve ürün kendine has tadı vermiyorsa o sebze ve meyveler hormonlu olabilir.

  30 yıllık pazarcı esnafı Onur Akgül topraktan çıkan ürünlerde hormonun bulunmadığını, seradaki ürünlere ise kızartıcı ya da büyütücülerin verildiğini kaydetti ve ürünlerin sera çıkışında ziraat mühendisleri tarafından analize gönderilip onaylandıktan sonra sevkiyata çıkartıldığını sözlerine ekledi.

  Özellikle çocuklarda erken ergenlik gibi ciddi sorunlara neden olan hormonlu gıdaların zararlarını sizler için uzmanına sorduk. Beslenme ve Diyet uzmanı Dilehan Bayraktaroğlu Kaya, dikkat edilmesi gereken gıdaları şu şekilde sıraladı.

  Kaya Bu tip meyve ve sebzelerin insan sağlığına olan zararlarını aktarırken uyarılarda bulundu.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.